Sıkça Sorulan Sorular

Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye nedir?

Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye, hastanemizin tıbbi hizmetlerine Türkiye'nin her yerinden ulaşabilmenizi sağlayan bir sağlık organizasyonudur.

Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye organizasyonun amacı nedir? Bana ne faydası olacak?

Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye organizasyonun amacı; daha önce yapılan tüm tetkiklerinizin; uzman hekim kadromuz tarafından değerlendirilmesi ve size Tıbbi İkinci Görüş sunulmasını sağlamaktır. Hastalarımızın üstün teknolojimizden ve profesyonel tıbbi kadromuzdan en iyi şekilde sağlık hizmeti alabilmesi için; ulaşım, konaklama ve tedavi işlemlerinizin organizasyonunu yaparak kaliteden ödün vermeden size, zaman kazandırmak amacındayız.

Anaodolu Sağlık Merkezi Türkiye'ye nasıl ulaşırım?

Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye yetkililerine, hafta içi 08:30-18:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Bu saatler dışında Anadolu Sağlık Merkezi Çağrı Merkezi'nden 7 gün 24 saat hizmet alabilirsiniz. Ayrıca faks ve e-posta yoluyla da ulaşım olanağınız mevcuttur.

Telefon dışında nasıl ulaşabilirim?

Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye organizasyonuna telefon dışında e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz. asmtr@anadolusaglik.org adresine göndereceğiniz e-postalar en kısa süre içerisinde yanıtlandırılacaktır.

"Tıbbi İkinci Görüş" (TİG) nedir?

Tıbbi İkinci Görüş, hastalığınızla ilgili daha önce yapılan tetkiklerin Anadolu Sağlık Merkezi hekimleri tarafından da değerlendirilmesidir. Tıbbi İkinci Görüş prosedürümüzden yararlanabilmek için öcelikle tedaviniz ile ilgili daha önce yapılan tüm tetkiklerinizi bize faks, e-posta ya da kargo yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir. Tetkikleriniz, bize ulaştıktan sonra, Anadolu Sağlık Merkezi'nin uzman hekimleri incelemektedir. Yapılan değerlendirmenin ardından sonuç size telefon veya faks yoluyla doktorumuz ya da hemşiremiz tarafından detaylı bir şekilde verilir.

Tıbbi İkinci Görüş (TİG) için ne kadar sürede yanıt alabilirim?

Başvurunuzun ardından tetkiklerinizin tarafımıza ulaştığı teyit edilerek hekimlerimize iletilir. Başvuru gerçekleştikten sonra, Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye yetkilileri tarafından 12 saat içerisinde (Hafta sonuna denk gelmediği takdirde) size geri dönüş yapılarak sonuçların ne kadar sürede çıkacağıyla ilgili net süre verilir.

Doğrudan randevu alıp gelmek ile Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye aracılığıyla gelmek arasındaki fark nedir?

Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye organizasyonu ile geldiğiniz takdirde tüm randevulama, ulaşım ve konaklama ihtiyaçlarınız Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye yetkilileri tarafından koordine edilebilmektedir. Kendi imkanlarınız ile gelmek istediğiniz takdirde tüm bu süreçleri sizin ya da bir yakınınızın planlaması gerekecektir.

Ulaşım ve konaklama giderleri kim tarafından karşılanır?

Ulaşım ve konaklama giderleri hasta tarafından karşılanır.

Anadolu Sağlık Merkezi hizmetlerinden Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye aracılığı ile faydalanmanın ek maliyeti var mı?

Anadolu Sağlık Merkezi Türkiye ile gelmenin ekstra bir ücreti olmadığı gibi sizin için gerekli tüm organizasyonu yaparak zamandan kazanmanızı sağlıyoruz.